Ślubowanie klas mundurowych w Drobinie

29 listopada uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie złożyli ślubowanie. W tej ważnej chwili towarzyszyli im rodzice, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, wśród nich przedstawiciele policji. Kolejnego dnia uczniowie odwiedzili mundurowych w płockiej komendzie.

W minioną środę (29.11) uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie złożyli ślubowanie. Na początku uroczystości dowódca Michał Łaguna złożył meldunkek Pani Dyrektor Marzenie Wasielewskiej-Łopata, która następnie dokonała przeglądu pododdziału. Po odśpiewaniu hymnu państwowego kadeci złożyli ślubowanie na sztandar Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Drobinie.

A już następnego dnia uczniowie odwiedzili mundurowych w płockiej komendzie, gdzie mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjanta. Nasi goście spotkali się m.in. z technikiem kryminalistyki, funkcjonariuszami z wydziału prewencji oraz przewodnikiem psa. Mundurowi opowiedzieli o swojej pracy, odpowiedzieli na wszystkie nurtujące pytania oraz udzielili informacji na temat rekrutacji do służby.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.