Policjanci ustalili sprawcę oszustwa internetowego

Sierpeccy policjanci ustalił oszusta internetowego. 21-letnia mieszkanka Warszawy, podszywając się pod osobę sprzedająca wycieczkę zagraniczną, za pośrednictwem portalu internetowego oszukała kilka osób w tym mieszkańca powiatu sierpeckiego. Kobieta usłyszała już zarzut, za który grozi kara do 8 lat więzienia. A przed nami wakacje. Przypominamy, jak nie stać się ofiarą oszustwa.

21-letnia mieszkanka Warszawy na portalu internetowym znalazła ogłoszenie sprzedaży wycieczki zagranicznej. Sprzedająca nie mogła wraz z rodziną jechać na wypoczynek z uwagi na chorobę jednego z dzieci. Kobieta wystawiła wycieczkę na sprzedaż na portalu społecznościowy, żeby odzyskać chociaż część poniesionych kosztów. Już po chwili miała chętną osobę na odkupienie wycieczki. Nieświadoma kobieta wysłała na prywatną pocztę część informacji oraz skany dokumentów. Zaczęły do niej dochodzić informacje, że jest oszustką i wyłudza pieniądze. Ktoś założył na jej dane konto na portalu społecznościowym i oferował wycieczkę na sprzedaż. W ten sposób oszust wyłudził od kilku osób kilkanaście tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w czasie prowadzonego postępowania wykonali szereg czynności procesowych i ustalił, że osoba oferująca do sprzedaży zagraniczną wycieczkę w czasie kontaktu z pokrzywdzonymi posługiwała się nieprawdziwymi danymi osobowymi. Policjanci dotarli do sprawcy oszustwa. 21-letnia mieszkanka Warszawy już usłyszała zarzut oszustwa, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.

Już niedługo rozpoczynają się wakacje. Planując wypoczynek trzeba chronić się przed oszustami, a ci nie próżnują. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.