Zatrzymany nietrzeźwy kierujący z trzema zakazami

Postawą godną naśladowania wykazała się mieszkanka Gostynina, która zgłosiła na nr alarmowy interwencję dotyczącą nietrzeźwego kierowcy. Gostynińscy policjanci dzięki przekazanej informacji zatrzymali wskazanego kierowcę, który jak się okazało miał trzy aktywne zakazy kierowania wydane przez sąd. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

1 czerwca przed godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który ma siedzieć nietrzeźwy w aucie osobowym na parkingu przed jednym z orlików na terenie miasta. We wskazanym miejscu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zastali zgłaszającą, którą okazała się 59-letnia mieszkanka Gostynina. Kobieta oświadczyła, że kierowca przed przybyciem patrolu odjechał peugeot w kierunku ul. Spółdzielczej, a jego tor jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali siedzącego w peugeot 59-letniego mieszkańca Gostynina. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu z jego ust, w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub w stanie wskazującym na spożycie alkoholu mężczyźnie została pobrana krew do badań.

W trakcie wykonanych czynności na miejscu policjanci ustalili, że 59-letni mężczyzna posiada trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wydaną przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie decyzję o cofnięciu uprawnień. Obywatelska postawa 59-letnej kobiety zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 59-latek odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.