Policjanci pomogli poszkodowanym w wypadku

Policjanci z sierpeckiej drogówki doskonale wiedzą, jak różne scenariusze pisze życie. Często mimowolnie stają się częścią tych historii. Jednak zawsze, bez względu na miejsce i czas, są gotowi, by nieść pomoc i reagować na krzywdę innych osób. Tak można podsumować sytuację, która wydarzyła się w dzień Wszystkich Świętych w Sierpcu. Policjanci udzielili pomocy uczestnikom wypadku drogowego.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w Dzień Wszystkich Świętych pełnili służbę na głównych ciągach komunikacyjnych w rejonach nekropolii. W trakcie kierowania ruchem w niewielkiej odległości usłyszeli huk zderzających się pojazdów. Natychmiast pojechali w kierunku zaistniałego zdarzenia drogowego, w którym brały udział aż cztery pojazdy .

Po dotarciu mundurowi zauważali dziecko z obrażeniami głowy biegające w rejonie uszkodzonych samochodów. Zdenerwowana kobieta, uczestnicząca w wypadku prosiła o pomoc policjantów swojemu drugiemu synowi, który znajdował się w pojeździe. Chłopiec krztusił się treścią żołądkową. Policjant natychmiast przystąpił do udzielenia mu pomocy przedmedycznej. Każda sekunda była na wagę życia i zdrowia. Ułożył poszkodowanego w bezpiecznej pozycji, co pozwoliło chłopcu swobodniej oddychać.

Na miejscu do przybycia pogotowia ratunkowego policjanci monitorowali stan zdrowia uczestników zdarzenia. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów asp. Przemysława Bukowskiego i st. sierż. Krzysztofa Chwal, 5-letni chłopiec na czas otrzymał fachową pomoc.

Policjanci każdego dnia udzielają pomocy różnym osobom, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Niezależnie czy są wówczas w służbie, zawsze dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Liczy się wtedy szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Przykład sierpeckich funkcjonariuszy świetnie pokazuje, jak sobie radzą w takich sytuacjach, dzięki czemu już wielokrotnie zdołali uchronić mieszkańców przez wieloma zagrożeniami.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.