Policjanci pomogli poszkodowanemu w wypadku motorowerzyście

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gozdowie, pomogli poszkodowanemu w wypadku motorowerzyście. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Policjantów, którzy przygotowywali się do służby w pobliskim posterunku powiadomił świadek wypadku. Niewiele myśląc funkcjonariusze pobiegli na miejsce zdarzenia. Natychmiast udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy i zabezpieczyli miejsce wypadku do czasu przyjazd służb ratowniczych i patrolu ruchu drogowego.

Sierż szt. Sebastian Kalinowski i st. post. Mateusz Przybyłowski z Posterunku Policji w Gozdowie w trakcie przygotowywania się do rozpoczęcia służby, zostawili powiadomieni przez świadka, że niedaleko budynku posterunku na drodze leży nieprzytomny człowiek. Funkcjonariusze błyskawicznie zareagowali na podaną informację i udali się na miejsce zdarzenia. Oceniając stan zdrowia nieprzytomnego mężczyzny, przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy. Już na pierwszy rzut oka obrażenia głowy jakich doznał były dosyć poważne. Pomocy 57-letniemu mieszkańcowi powiatu płockiego udzielił doświadczony policjant po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Funkcjonariusze zaopiekowali się poszkodowanym mężczyzną, cały czas kontrolując jego czynności życiowe oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia i zabrała poszkodowanego do szpitala w Płocku. Przybył również patrol ruchu drogowego, który zajął się wyjaśnianiem przyczyn wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna stracił panowanie nad skuterem i przewrócił się. Brak kontroli nad pojazdem wyjaśniło badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło, że 57-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci doskonale wiedzieli, że szybkie udzielenie pomocy i ocena stanu zdrowia poszkodowanego jest bardzo ważne, a każda sekunda może decydować o jego życiu. Nie wahając się ani chwili, ruszyli z pomocą.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.