Płockie Kolędowanie już w ten weekend

Serdecznie zapraszamy na dwa wyjątkowe wieczory pełne refleksji i radosnego ducha Świąt Bożego Narodzenia. Płockie Kolędowanie po raz 28. zagości w Bazylice Katedralnej w dniach 6-7 stycznia 2024. Początki koncertów o godzinie 19:00, wstęp wolny.

Pierwszego dnia tegorocznej edycji wystąpi Chór Minstrel Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka S. Małachowskiego oraz Kameralny Zespół Wokalny POKiS. Drugiego dnia, z Bazylice Katedralnej zobaczymy i usłyszymy Zespół Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku – Wystąpią wokalistki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku – wydział jazzowy oraz z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Chór Minstrel powstał we wrześniu 1992 roku. Zespół założył i prowadzi do chwili obecnej Sławomir Gałczyński. Podstawowym celem działalności Minstrela jest koncertowanie dla lokalnej społeczności. Repertuar Minstrela tworzy niezwykle wartościowa literatura muzyczna. Chórzyści wykonywali i wykonują pieśni do muzyki: W. A. Mozarta, L. van Beethovena, G. P. da Palestrina, D. Bortnianskiego, G. F. Haendla i wielu innych. W ciągu 25 lat Minstrel dał ponad 600 koncertów, a w zespole śpiewało prawie 1000 młodych osób.

Skład artystyczny koncertu uzupełni kierowany przez Sławomira Gałczyńskiego Kameralny Zespół Wokalny Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów powstał we wrześniu 2003 roku. W repertuarze grupy jest około 90 utworów, a wśród nich: muzyka dawna, utwory świeckie i religijne, w tym negro spirituals, opracowania pieśni popularnych, kolędy polskie i obce oraz utwory płocczanina Eugeniusza Gruberskiego (1870-1923) – księdza, muzykologa, publicysty, reformatora śpiewu kościelnego w Diecezji Płockiej i kompozytora.O akompaniament zadba Jarosław Domagała.

Drugiego dnia wystąpi Zespół Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. W Katedrze usłyszymy wokalistki z Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku – wydział jazzowy oraz z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku wraz z zespołem towarzyszącym w składzie:

Szymon Szyszka – piano
Tomek Krawczyk – bass
Michał Zawadzki – perkusja
Sajmon Bońkowski – saksofon
Marta Głowacka-Szmyd – przygotowanie solistek oraz chórki.

6.01.2023 / piątek / Bazylika Katedralna / godz. 19
Chór Minstrel Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego
Kameralny Zespół Wokalny POKiS

7.01.2023 /sobota / Bazylika Katedralna / godz. 19
Zespół Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.