Płocka grupa Speed podsumowała pierwszy tydzień roku

Płocka Grupa SPEED namierzyła i ukarała kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów, ujawnili 116 wykroczeń oraz nałożyli 102 mandaty karne. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Działania policjantów z grupy SPEED ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrole wchodzące w skład grupy zwracają jednak szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz na rażące wykroczenia popełniane przez „piratów drogowych”. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali ponad 100 pojazdów oraz ujawnili 116 wykroczeń. 105 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 102 mandaty karne oraz zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.