Odprawa roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku

W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Płocku odbyła się odprawa roczna, podsumowująca pracę funkcjonariuszy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W spotkaniu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, który podziękował policjantom za pracę w 2022 roku.

8 lutego odbyła się roczna odprawa służbowa płockich policjantów, w której wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski i jego zastępca podinsp. Robert Nowakowski, Starosta Płocki Pan Sylwester Ziemkiewicz, Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Płocka Pan Bogusław Sitarski, Prokurator Rejonowy w Płocku Pani Małgorzata Orkwiszewska i Komendant Straży Miejskiej Pan Konrad Guzanek, a także kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy płockiej komendy oraz podległych posterunków.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski uroczystym przywitaniem gości oraz funkcjonariuszy płockiej komendy. Komendant omówił stan bezpieczeństwa w powiecie płockim oraz podsumował pracę funkcjonariuszy pionu prewencji. Komendant omówił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na której zaznaczono w ubiegłym roku prawie 1700 zagrożeń. Do najczęściej zgłaszanych należą przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Odniósł się również do ilości przeprowadzonych interwencji w ciągu roku, wywiadów lub innych czynności zleconych do realizacji przez dzielnicowych, działań profilaktycznych oraz ilości prowadzonych postępowań w sprawach o wykroczenia. W części poświęconej ruchowi drogowemu skupił się na wypadkach drogowych, przede wszystkim tych ze skutkiem śmiertelnym. Komendant przybliżył wyzwania, które stoją przed płocką jednostką w roku 2023. Podkreślił też, jak ważne jest wsparcie finansowe władz samorządowych, poprzez zakup radiowozów oraz innego sprzętu i wyposażenia potrzebnego w codziennej służbie.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp. Robert Nowakowski podsumował pracę funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Podkreślił pracę kryminalnych zwalczających przestępczość związaną z kradzieżami samochodów. Z kolei funkcjonariusze zwalczający przestępstwa narkotykowe, w ubiegłym roku zabezpieczyli mienie warte prawie półtora mln zł. Komendant wspomniał o skuteczności poszukiwań osób zaginionych i tych, którzy ukrywają się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Na koniec opowiedział o najciekawszych sprawach realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Płocku.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec podziękował policjantom za ciężką pracę i osiągnięte wyniki oraz podkreślił jak ważna jest współpraca z innymi służbami i instytucjami dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu płockiego.

W dalszej części spotkania głos zabrali Prezydent Miasta Płocka, Starosta Płocki i Prokurator Rejonowy w Płocku. Podziękowali zarówno Komendantowi jak i wszystkim funkcjonariuszom za wspólną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego miasta i powiatu.

Autor: asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.