Obchody święta Policji w Gostyninie

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. 11 lipca na dziedzińcu Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 104 rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Jakubowi Gorczyńskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odtworzono Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie Komendant w przemówieniu powitał zaproszonych gości, policjantów i pracowników cywilnych oraz podziękował wszystkim policjantom i pracownikom za ich zaangażowanie i trud włożony codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystościach wzięli udział samorządowcy, zaprzyjaźnione służby mundurowe, inspekcje i organizacje oraz ksiądz kanonik dr Jerzy Ławicki – Kapelan Diecezjalny.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowiec oraz rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie insp. Zbigniewa Włodkowskiego awansowanych zostało 19 policjantów naszej komendy.

Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu insp. Jakub Gorczyński oraz Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski.

Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego uhonorował medalem za wybitne zasługi na rzecz Związku i środowiska policyjnego 5 policjantów z gostynińskiej komendy.

Medale zostały wręczone przez mł. insp. Dariusza Brzezickiego Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz asp. sztab. Marcina Cichońskiego Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowiec przeczytał list, w którym Komendant Wojewódzki gratulował wszystkim awansowanym i wyróżnionym, życząc im dalszych sukcesów zawodowych oraz osobistych.

Wszystkim mianowanym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.