Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany

Kierował ciężarówką mając ponad promil alkoholu w organizmie został zatrzymany przez sierpeckich policjantów. 42-latek już usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny sierpeckiej komendy odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe kierowcy ciężarówki. Kierowca samochodu ciężarowego przyjechał do jednej z firm na terenie miasta Sierpca. Zachowanie mężczyzny wzbudziło również podejrzenie dyspozytora, że kierowca ciężarówki może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce został wezwany patrol policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 42-latka w policyjnym areszcie, zostały mu również zatrzymane prawo jazdy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 42-letni obywatel Indii usłyszał zarzut popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości.

Wsiadając za kierownicę auta w stanie nietrzeźwości ryzykujemy utratą zdrowia a nawet życia nie mówiąc już o poważnych konsekwecjach finansowo-prawnych. Jest to przestępstwo zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.