Stadion gotowy!

Nowy stadion jest już gotowy i wkrótce w całości będziemy mogli z niego korzystać. Oficjalne otwarcie obiektu planujemy na początek września, podczas meczu Wisły Płock z Polonią Warszawa. Przygotujemy na ten dzień wiele atrakcji, w tym zwiedzanie obiektu, na które zaprosimy mieszkańców – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Modernizacja stadionu przy ul. Łukasiewicza 34 to jedna z największych inwestycji zrealizowanych przez samorząd Płocka. Umowę na realizację przedsięwzięcia prezydent Płocka podpisał z firmą Mirbud 29 listopada 2019 roku, przed pierwszym gwizdkiem w meczu z Lechem Poznań. Pierwsze prace ziemne rozpoczęły się w lipcu 2020 roku. Inwestycja została podzielona na dwa etapy, dzięki czemu przez cały czas można było rozgrywać mecze. W listopadzie 2021 roku kibice po raz pierwszy zasiedli na nowej trybunie wschodniej.

W 2023 roku inwestycja została zrealizowana, w czerwcu obiekt został dopuszczony do użytkowania, a na początku lipca zakończyły się odbiory inwestora. Teraz prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do użytkowania oraz przekazania operatorowi, tj. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.