Nietrzeźwy z sądowym zakazem

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez płockich policjantów. 26-letni kierujący oplem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z płockiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że po jednej z ulic naszego miasta przemieszcza się kierujący oplem, który jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu trzeżwości wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili również, że 26-letni obywatel Ukrainy ma zatrzymane uprawnienia do kierowania, a także aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Kierowco, po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu nie wsiadaj do auta! Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Stwarzasz w ten sposób zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.