Kierował Oplem mimo cofniętych uprawnień

Policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym kierował 44-letni mężczyzna, pomimo wydanej przez Starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (22.01) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie dokonywali kontroli stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu. Po godzinie 11 zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym kierował 44-letni mieszkaniec Aleksandrowa Łódzkiego. W trakcie kontroli policjanci dokonali sprawdzenie uprawnień kierowcy w policyjnych systemach informatycznych, z których wynikało, że mężczyzna posiada wydaną decyzję Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. 44-latek oświadczył, że uprawnienia zostały mu zatrzymane za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Auror: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.