Bez odblasków i oświetlenia za to z promilami

O wielkim szczęściu może mówić kierujący rowerem, który spowodował kolizję z ciężarówką. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. Nieodpowiedzialny 26-latek jechał bez oświetlenia, nie miał żadnych odblasków, za to z promilami w organizmie.

W miniony wtorek (23.01) w miejscowości Karsy (gm. Drobin) 36-letni kierujący iveco potrącił rowerzystę. Do zdarzenia doszło po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Kierujący jednośladem wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Mężczyzna jechał bez oświetlenia, nie miał również żadnych elementów odblaskowych. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście 26-latek nie doznał poważnych obrażeń. Został ukarany mandatem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Apelujemy o trzeźwość i rozsądek na drodze!

sierż. szt. Monika Jakubowska/KMP w Płocku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.