„Mamo to mój nowy numer” – nowa metoda oszustwa

Napisał do 54-letniej mieszkanki Gostynina SMS-a, w którym podał się za jej syna a następnie poprosił o pieniądze na zakup nowego telefonu. Kobieta po kontakcie z oszustem straciła prawie 4000 zł. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami, które proszą nas o pieniądze.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją gostynińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa związanego z przesłaniem widomości SMS, w której oszust podał się za syna pokrzywdzonej, którem popsuł się telefon a następnie poprosił kobietę o przelanie pieniędzy na podane przez niego konto bankowe. 54-letnia mieszkanka Gostynina chcąc szybko pomóc synowi przelała na podane konto prawie 4000 zł. Oszust nie przestawał w swoim działaniu, gdy mieszkanka Gostynina przesłała mu potwierdzenie przelewu pieniedzy, poprosił kobietę, aby podała mu hasło i login do konta bankowego a następnie pożyczyła mu kolejne pieniądze na zakup laptopa. To sprawiło, że 54-latka uświadomiła sobie, że ma kontakt z oszustem i że została oszukana na prawie 4000 zł.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kontaktu z osobami, które proszą nas o pieniądze. Nie działajmy pochopnie jeśli chodzi o nasze oszczędności.

Autor : mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.