Ponad 61 mln wybrało podróż pociągami KM

W 2023 roku z usług przewozowych Kolei Mazowieckich skorzystało ponad 61,5 mln pasażerów, czyli o prawie 2,5 mln więcej niż w ubiegłym roku.

To dobry wynik szczególnie w kontekście szeroko zakrojonych prac modernizacyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury i związanych z tym ograniczeniami w prowadzeniu ruchu pociągów. Wzrost liczby podróżnych to najlepszy dowód na to, że pasażerski transport kolejowy wraca do wyników sprzed pandemii. Przypomnijmy, że w 2019 roku ponad 62,1 mln pasażerów wybrało podróże pociągami Kolei Mazowieckich – pierwszej samorządowej spółki kolejowej w kraju, która w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia powstania.

Dane statystyczne za ubiegły rok najlepiej świadczą, że kolej to coraz bardziej popularny środek transportu. Jest wybierany przez podróżnych w różnym wieku, ale wspólnym ich mianownikiem są takie same oczekiwania odnośnie bezpieczeństwa, punktualności i jakości świadczonych usług. Ważny jest także aspekt ekologiczny. Wszystkie te wymagania spełniają Koleje Mazowieckie, jeden z najnowocześniejszych regionalnych przewoźników w kraju. Przez dwie dekady funkcjonowania zrealizowaliśmy wiele projektów inwestycyjnych mających na celu podniesienie standardów podroży. Cieszę się, że nasze działania zostały docenione przez podróżnych. To, z jednej strony daje nam satysfakcję, ale z drugiej jest dużym zobowiązaniem na przyszłość. Wierzę, że przy wsparciu środków unijnych, a także naszego właściciela – Samorządu Województwa Mazowieckiego zrealizujemy nasze, kolejne ambitne plany, dzięki którym podróżni coraz częściej, jako codzienny środek transportu, będą wybierać właśnie Koleje Mazowieckie – mówi Robert Stępień, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.