Niebezpieczne zachowanie na przejeździe kolejowym

Niestosowanie się przez kierowców do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem kolejowym może doprowadzić do tragedii. Niestety nadal dochodzi do takich sytuacji, kiedy kierujący wjeżdżają za sygnalizator podczas nadawania czerwonego sygnału narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

W poniedziałek (13.11) parę minut po godzinie 17 na ul. A. Czapskiego policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali się przed przejazdem kolejowym, ponieważ sygnalizator nadawał światło barwy czerwonej. Sygnał ten informuje o zakazie wjazdu na przejazd kolejowy. W momencie, gdy się rozpoczęło opuszczanie zapór kolejowych funkcjonariusze zauważyli, jak kierująca audi 36-letnia mieszkanka pow. płockiego przejeżdża przez przejazd, nie stosując się do nadawanych sygnałów świetlnych i dzwiękowych zwiazanych z przejazdem pociagu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą audi, która za swoje niebezpieczne zachowanie została ukarana mandatem w kwocie 2000 zł oraz 15 pkt.

Na terenie powiatu gostynińskiego jest kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo w postaci zapór oraz sygnalizacji. Niestety kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła.

Przypominamy, że czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły. Następnym razem limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.