Kolejne lekcje w Zakładzie Karnym

W ramach realizacji programu „W SŁUŻBIE PRAWU” Zakład Karny w Płocku odwiedziły dwie klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Płocku.

W dniach 22 i 29 lutego 2024 roku w godzinach 9.00 – 12:30 w Zakładzie Karnym w Płocku odbyły się zaplanowane spotkania edukacyjne z dwiema klasami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Płocku w ramach realizacji programu „W SŁUŻBIE PRAWU”. Pierwszym etapem wizyty było zwiedzanie jednostki. Zaprezentowano warunki odbywania kary pozbawienia wolności oraz wynikające z tegoż faktu liczne ograniczenia. Uczniowie poznali naszego psa specjalnego „Narsa”, wyszkolonego do wyszukiwania środków odurzających.

Przebieg zorganizowanych zajęć obejmował także prezentację naszej formacji połączoną z promocją Służby Więziennej jako przyszłego atrakcyjnego miejsca pracy. Opisano przebieg procesu rekrutacyjnego, wskazano drogi i ścieżki ewentualnej kariery zawodowej, wskazano szereg korzyści wynikających z faktu bycia funkcjonariuszem Służby Więziennej. Następnie przedstawiono krótką charakterystykę i ofertę edukacyjną oferowaną przez Akademię Wymiaru Sprawiedliwości. Młodzież wysłuchała wykładu mającego na celu zwiększenie świadomości prawnej.

W trakcie zajęć uczniowie odbyli także spotkanie z osadzonymi, przebywającymi obecnie w jednostce, którzy opowiadając krótką historie swojego życia, przestrzegli młodych uczestników przed popełnianiem przestępstw. Udzielono odpowiedzi na pojawiające się pytania i zaproszono do dalszej współpracy.

Tekst: ppor. Przemysław Mański
Zdjęcia: ppor. Przemysław Mański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.