Działania informacyjne gostynińskich dzielnicowych

W ostatnim czasie seniorzy najczęściej padali ofiarami oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” , „na policjanta” lub „na pracownika banku”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia.

Na terenie miasta Gostynina na terenie jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych gostynińscy dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami powiatu w ramach akcji pn. „STOP OSZUSTOM”, która jest realizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Gostyninie. W trakcie spotkania dzielnicowi przekazywali ulotki informacyjne oraz informowali mieszkańców o metodach jakimi posługują się oszuści oraz w jaki sposób zachować się, gdy zadzwoni do nas osoba podająca się za wnuczka, policjanta, pracownika banku prosząc nas o pieniądze. Dzielnicowi informowali również mieszkańców o zagrożeniach związanych z korzystaniem z portali aukcyjnych oraz metodach oszustwa za pomocą jednorazowego kodu płatności elektronicznej.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.