Chciał uniknąć policyjnej kontroli, uderzył w radiowóz i próbował uciekać pieszo

W miniony czwartek policjanci z posterunku w Łącku zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Podczas próby ucieczki kierujący stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w radiowóz. Mimo to mężczyzna porzucił pojazd i dalej zaczął dalej uciekać pieszo. Szybko wpadł w ręce funkcjonariuszy i został zatrzymany. 25-latek posiadał przy sobie narkotyki oraz nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj (3.08) na drodze gruntowej pomiędzy Grabiną, a Zaździerzem (gm.Łąck) policjanci w trakcie patrolu zauważyli kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo rozglądać, co od razu wzbudziło czujność mundurowych. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Podczas próby ucieczki stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w radiowóz. Mężczyzna porzucił pojazd i dalej chciał uciec pieszo przez las. Jednak już po chwili wpadł w ręce policjantów. 25-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz posiadał przy sobie środki odurzające.

Za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego odpowie przed sądem. Mężczyźnie pobrano również krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie.

Autor sierż .szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.