Czterech poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia przez sierpeckich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w ciągu jednego dnia zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Jeden z zatrzymanych trafił na 10 miesięcy do więzienia.

Do policjantów z sierpeckiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary.

Wczoraj (22.11) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu oraz z Posterunku Policji w Gozdowie przeprowadzili wzmożone działania poszukiwawcze. Efektem policyjnej akcji było zatrzymanie czterech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn.

Pierwszy ze schwytanych to 55-latek, którego mundurowi szukali za czyn z art. 207§1 kk. Sąd skazał mężczyznę na 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Drugi to 27-latek, który dopuścił się przestępstwa rozboju w 2020 roku. Za popełniony czyn Sąd skazał go na 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Do więzienia na 90 dni trafił także 23-latek poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Łęczycy za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Za złamanie sądowego zakazu, 66-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego został skazany na karę 105 dni pozbawienia wolności.

Wszyscy zatrzymani poszukiwani już dzisiaj trafią do zakładu penitencjarnego.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.