Poszukiwany chciał uciec na rowerze przed policjantami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego przez sąd 39-letniego mieszkańca gminy Gostynin. 39-latek na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać na rowerze, a następnie porzucił jednoślad i uciekł w las. Został zatrzymany przez policjantów gostynińskiej drogówki. Był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższy rok spędzi za kratami.

W środę (22.11) o godz. 15 podczas patrolu miejscowości Sałki uwagę policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy zwróciło nietypowe zachowanie rowerzysty, który na widok oznakowanego radiowozu przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za cyklistą. 39-latek widząc doganiający go radiowóz, porzucił rower i zaczął uciekać w kierunku lasu. Policjanci po kilkusetmetrowym pościgu pieszym zatrzymali mężczyznę. Dane osobowe mężczyzny policjanci sprawdzili w policyjnych bazach danych ustalając, że 39-letni cyklista jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gostyninie, celem odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności. Jak oświadczył ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 10 miesięcy. Ponadto mężczyzna poruszał się na rowerze mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

39-letni mieszkaniec gminy Gostynin najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.