Ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa lodowego

Kilka dni ujemnych temperatur i typowej zimowej pogody pozwoliło na przeprowadzenie ćwiczeń stosownych do zimowej aury pogodowej. W dniach 13, 14 i 15 lutego 2023r., w ramach realizacji planu doskonalenia zawodowego strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Gostyninie przeprowadzili ćwiczenia praktyczne w zakresie doskonalenia technik z zakresu ratownictwa lodowego.

Ćwiczenia przeprowadzono na jeziorze „Bratoszewo” w Gostyninie i były nieodzownym elementem codziennej służby strażaków doskonalącym ich umiejętności przy zdarzeniach na zamarzniętych akwenach, a zarazem praktycznym przygotowaniem do sezonu zimowego w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”.

Ćwiczono scenariusze zdarzeń zakładające, że osoba spacerująca po lodzie wpadła do przerębla, wokół którego jest stabilny lód oraz sytuację ,w której pod człowiekiem załamuje się lód. Ćwiczenia doskonaliły umiejętności strażaków w poruszania się po lodzie, technik samoratowania oraz ewakuowania osób poszkodowanych na brzeg przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki.

Opracowanie: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zdjęcia: st.asp. Waldemar Pokropiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.