Chciał zarobić na sprzedaży w internecie. Kliknął w link i został oszukany

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego wystawił na jednym z portali ogłoszeniowym przedmiot na sprzedaż. Niestety padł ofiarą oszustów i stracił z konta blisko 9 tysięcy złotych. Mężczyzna w otrzymanej wiadomości kliknął w link przekierowujący na stronę banku i podał swoje dane. W ten sposób oszust dokonał kradzieży zgromadzonych środków. Sierpeccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności w kontakcie z osobami, których tożsamości nie jesteśmy w stanie potwierdzić.

Sierpeccy policjanci wielokrotnie apelują o daleko idącą ostrożność i bezwzględne nieotwieranie linków w wiadomościach, które otrzymujemy od nieznanych nam osób.

Do mieszkańca powiatu sierpeckiego odezwała się oszustka, która była zainteresowana zakupem wystawionego na sprzedaż przedmiotu. Mężczyzna kliknął w załączony do wiadomości link i wypełnił potrzebnymi danymi stronę, która się otworzyła. Następnie kobieta po uzyskaniu potrzebnych jej informacji urwała kontakt. Dopiero następnego dnia 41-letni mężczyzna po zalogowaniu się na konto, zorientował się że został oszukany. Mieszkaniec naszego powiatu dał się złapać w pułapkę oszustów. Jedno kliknięcie i jedno logowanie wystarczyło, aby oszust wypłacił z jego konta blisko 9 tysięcy złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.