„Bezpieczne Wakacje 2023” w Sierpcu

W ramach akcji: „Bezpieczne Wakacje 2023” sierpeccy dzielnicowi zorganizowali wspólnie z Biblioteką Miejską w Sierpcu oraz zarządem Osiedla nr 7 zajęcia edukacyjne w formie warsztatów plenerowych dla dzieci i młodzieży z Sierpca. Spotkanie kolejny raz, odbyło się przy siedzibie Biblioteki Miejskiej w Sierpcu na ul. Narutowicza w Sierpcu i cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci.

W piątek 11 sierpnia sierpeccy dzielnicowi odbyli kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach działań profilaktycznych: „Bezpieczne Wakacje 2023”.

Informacje i porady dzielnicowych nie dotyczyły tylko bezpieczeństwa podczas wakacji. Każde z dzieci powinno wziąć je pod uwagę również w roku szkolnym. Dzielnicowi ostrzegali przed nawiązywaniem kontaktów z obcymi osobami i mówili o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą korzystanie z dzikich kąpielisk. Przypomnieli również o cyberzagrożeniach i bezpiecznym korzystaniu z multimediów i internetu. Największą atrakcją spotkania była możliwość skorzystania z symulatora jazdy motocyklem m-ki. Honda – Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w zakresie kierowania jednośladem jak i znajomość przepisów ruchu drogowego. Ponadto uczestnicy warsztatów profilaktycznych mogli skorzystać z alko-googli i narko-googli, aby poprzez zabawę poznać zły wpływ używek na organizm człowieka.

asp. szt. Krzysztof Dobrzeniecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.