Jechał bez odpowiedniego „prawka” i używał żółtego „koguta”

Nie dość, że nie miał prawa jazdy odpowiedniej kategorii, to jeszcze używał bezpodstawnie żółtego sygnału błyskowego. Kierowcę zwyżki bez wymaganych uprawnień, zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyznę ukarano mandatem karnym oraz został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W środę (16 sierpnia) rano, na ul. Kolejowej w Płocku, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd specjalny – podnośnik koszowy o DMC 7490 kg. Kierujący używał bezpodstawnie żółtego sygnału błyskowego w ruchu drogowym.

Zwyżkę prowadził sam właściciel – przedsiębiorca. Inspektorzy stwierdzili, że nie ma odpowiedniej kategorii prawa jazdy. Żeby prowadzić pojazd tego rodzaju, powinien posiadać co najmniej kat. C1. Tymczasem kontrolowany kierowca miał prawo jazdy kat.: A, B, B+E oraz T.

Inspektorzy zakazali kierującemu dalszej jazdy i przekazali go do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Za jazdę bez właściwych uprawnień grozi grzywna w wysokości co najmniej 1500 zł. Oprócz tego, inspektorzy ukarali kierującego 100-złotowym mandatem karnym za bezpodstawne używanie żółtego sygnału błyskowego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.