Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku

Z udziałem biskupów mariawickich, biskupa płockiego i duchownych Kościołów prawosławnego, ewangelickiego, mariawickiego i rzymskokatolickiego, w Świątyni Miłosierdzia i Miłości odbyło się ostatnie z nabożeństw Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku.

Nieszporami w mariawickiej katedrze zakończyły się tegoroczne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku. Po raz pierwszy w tym spotkaniu modlitewnym uczestniczył biskup płocki Szymon Stułkowski. Witając go, biskup M. Karol Babi, biskup naczelny Kościoła starokatolickiego mariawitów, ofiarował mu kapłańską stułę.

– Otrzymaliśmy ten sam chrzest, a więc jesteśmy powołani do jedności. Ważne jest, w co wierzymy, ale istotniejsze Komu – podkreślał w kazaniu biskup Szymon Stułkowski i zachęcał zgromadzonych do pogłębiania duchowości chrzcielnej. Dziękował mariawitom za dzieła charytatywne, które prowadzą w Płocku, a w ostatnim roku za wielkoduszną pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną.

foto:  plock.gosc.pl 

 

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.