Nietrzeźwy staranował kilka aut. Został zatrzymany po pościgu

Nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 25-latek z Płocka. Mężczyzna nie dość, że kierował autem mając ponad 2,5 promila alkoholu, to na widok policjantów zaczął uciekać. Wcześniej na jednym z osiedli w Płocku wjechał w 4 zaparkowane auta.

W minioną sobotę (28.01) płoccy policjanci zostali powiadomieni o kierującym fordem mondeo, który w Płocku przy ul. Dworcowej uderzył w zaparkowane obok siebie auta, a następnie odjechał. Z informacji przekazanych przez świadka wynikało, że kierowca jest nietrzeźwy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca forda odjechał w kierunku ulicy Jachowicza. Świadkowie zdarzenia poinformowali również, że kierowca najpierw jechał od strony ulicy Reja, gdzie uszkodził zaparkowaną tam toyotę avensis, następnie przecinając ulicę Dworcową wjechał w zaparkowane przed blokiem 3 pojazdy, renaulta, toyotę i forda. Odjeżdżając zgubił tablice rejestracyjne. Obecny na miejscu patrol drogówki przeprowadził oględziny czterech uszkodzonych pojazdów, funkcjonariusze wykonali szkice sytuacyjne oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

W pościg za uciekającym sprawcą kolizji pojechał inny patrol drogówki, który w rejonie ul. Mostowej ujawnił forda mondeo bez tablic rejestracyjnych. Pojazd zawiesił się na barierach ochronnych. Kierowca na widok radiowozu policji wysiadł z auta i zaczął uciekać schodami w kierunku Wisły. Po krótkim pieszym pościgu funkcjonariusze ujęli i zatrzymali uciekiniera.

Okazał się nim 25-letni płocczanin, który tego wieczoru w ogóle nie powinien był wsiadać za kierownicę. Wynik przeprowadzonego na miejscu badania stanu trzeźwości wskazał, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany przez mundurowych 25-latek z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Już wkrótce usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zwrócić koszty naprawy uszkodzonych samochodów.

Autor asp. Krystyna Kowalska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.