Wywiesiła pieniądze na klamce

Obywatel Ukrainy stracił 30 tys. złotych. Do 54-latka zadzwonił mężczyzna, który podał się za pracownika bezpieczeństwa bankowego i poinformował, że na jego koncie doszło do kradzieży. Następnie nakłonił zgłaszającego aby zainstalował oprogramowanie na swoim telefonie, po czym dokonał wypłaty i przelewu swoich pieniędzy zgodnie z instrukcją, po czym pieniądze zniknęły bezpowrotnie.

Tego samego dnia płocczanka przekazała oszustom 6 tys. złotych. Kobieta odebrała telefon od rzekomego pracownika poczty i inspektora policji śledczej, który poinformował, że środki pieniężne, które posiada są zagrożone. W konsekwencji, działając zgodnie z poleceniami oszusta, seniorka wywiesiła swoje oszczędności na zewnętrznej klamce drzwi wejściowych. Po chwili ślad po nich zaginał.

Policjanci apelują: działajcie rozsądnie. Zawsze weryfikujcie informacje. Nigdy nie działajcie pochopnie. Zadzwońcie do bliskich. Jeżeli będziecie mieli wrażenie, że ktoś próbuje Was oszukać natychmiast powiadomcie o tym Policję. Przekażcie dyżurnemu informacje o swoich podejrzeniach. Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzajcie swoich pieniędzy obcym osobom. Nie wpuszczajcie do domu nieznanych Wam osób.

W przypadku otrzymania telefonu od obcej osoby z prośbą o przekazanie pieniędzy, dzwońmy do oficera dyżurnego policji, bezpośrednio pod numer 47 705 16 00 , 47 705 16 01 lub numer alarmowy 112. Prawdziwi policjanci przyjadą na miejsce i sprawdzą daną sytuację.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.