„Bezpieczne Ferie” z gostynińskimi policjantami i ratownikiem WOPR

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wspólnie z ratownikiem WOPR w Płocku przeprowadzili spotkania w szkołach podstawowych w ramach kolejnej edycji akcji „Bezpieczne Ferie 2024”. W trakcie spotkań poruszono najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku oraz zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”,który jest organizowany przez Komendę główna Policji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W związku z rozpoczętym okresem ferii zimowych na terenie powiatu gostynińskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie kontynuują szereg działań i spotkań mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2024”. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikiem WOPR Płock spotykali się z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu. Policjanci poruszali tematykę związaną z bezpiecznym korzystaniem ze stoków narciarskich oraz przypominali regulacje prawne dotyczące tzw. „kuligów” organizowanych na drogach publicznych. Ponadto zachęcali wszystkich uczestników do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pod hasłem „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Ratownik z WOPR w Płocku rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie na obszarach akwenów wodnych tzw. „dzikich lodowisk” oraz ćwiczyli wspólnie z uczniami udzielanie pierwszej pomocy osobom, u których nastąpiło zatrzymanie oddechu i krążenia. Przestrzegali też przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz przybliżyli zasady udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków na zamarzniętych akwenach wodnych.

Na zakończenie funkcjonariusze rozdawali odblaski, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Gostynin.

Autor: mł. asp. Paweł Klimek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.