Wylewał szambo. Poniesie karę

Mieszkaniec ul. Otolińskiej ukarany został mandatem w maksymalnej wysokości za wylewanie zawartości szamba ze zbiornika bezodpływowego na pobliską działkę. Może się spodziewać ponownych kontroli.

Okazuje się, że nieznośny smród unoszący się nad okolicą domków jednorodzinnych fundują mieszkańcom… sąsiedzi, wylewając zawartość szamba na pole, do rowu melioracyjnego, na działkę sąsiada czy nawet na własną działkę. Jedną z takich osób, która za pomocą węża gumowego wylewała szambo na sąsiednią działkę, przyłapali 7 marca około godz. 12.50 na gorącym uczynku rejonowi straży miejskiej,

Proceder trwał i dopiero po wejściu strażników na posesję osoba odpowiedzialna za jego wykonywanie, zaprzestała opróżniania szamba. Właściciel, który tego dokonał został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyznę ukarano również za brak podpisanej umowy na wywóz nieczystości ciekłych i braku rachunków za ich wywóz – mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Z naszych obserwacji wynika, że w ramach oszczędności niektórzy właściciele domów wylewają szambo do rowu melioracyjnego albo na działkę. Wylewanie szamba jest niedozwolone i nie ma znaczenia, czy wylewa się je na własne podwórko, czy poza jego obszar. Na właścicielach posesji spoczywa obowiązek podpisania umowy na wywóz nieczystości stałych i ciekłych. Wylewanie szamba jest karalne, nie zależnie od tego, gdzie je wylewasz. Osobom, które nielegalnie pozbywają się nieczystości grozi kara grzywny w wysokości do 500 zł. Regulacje prawne dotyczące wprowadzania ścieków do wód czy ziemi zawarte są w Prawie wodnym.

Pamiętajmy, że wylewanie szamba szkodzi zdrowiu i środowisku, a także pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.