W parafii pw. św. Marcina w Gostyninie powstała kawiarenka

Na ciastko, sok, herbatę, kawę czy watę cukrową mogą liczyć dzieci, ich rodzice i chętni parafianie, którzy uczestniczą w niedzielę w Mszach św. z udziałem dzieci w parafii pw. św. Marcina w Gostyninie: – Działalność kawiarenki, to rodzaj akcji duszpasterskiej – uważa ks. Patryk Zawadzki, wikariusz odpowiedzialny za funkcjonowanie kawiarenki. Utrzymuje się ona z dobrowolnych datków parafian.

W parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, w tzw. dolnym kościele, powstała kawiarenka dla wiernych. Jest wspólnym pomysłem księży z parafii i siostry pasjonistki, która w niej katechizuje. Kawiarenka (wyposażona w ekspres do kawy, stoliki, krzesełka i telewizor) jest czynna w niedziele po Mszach św. o godzinach 9.00 i 11.00. Co ważne, w tych Mszach św. uczestniczą całe rodziny i to one mają potem okazję do wspólnego, integracyjnego spotkania na terenie parafii.

– To czas na wspólne spotkanie, dobre słowo, zjedzenie ciastka, wypicie soku, herbaty czy kawy. Dzieci mogą rysować, malować, obejrzeć kreskówkę ewangelizacyjną. Gdy dzieci się bawią, ich rodzice mogą porozmawiać. Podczas Mszy św. spotykają się z Panem Jezusem, a po Mszy św. – sami ze sobą – stwierdza ks. kan. Krzysztof Jończyk, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie.

Za funkcjonowanie kawiarenki odpowiada wikariusz ks. Patryk Zawadzki: – W prowadzenie kawiarenki czynnie włączają się rodzice dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię świętą lub przygotowują się do jej przyjęcia. Rodzice pomagają w zakupach i porządkują to miejsce. W przyszłości w kawiarence będą też odbywać się takie spotkania o charakterze duszpasterskim – deklaruje duchowny.

Zakupy do kawiarenki dokonywane są z dobrowolnych ofiar wiernych. Miejsce cieszy się dużym zainteresowaniem parafian, jego powstanie odbiło się szerokim echem w parafii i w mieście, odbiór jest pozytywny, a chętnych do wypicia, soku czy kawy lub zjedzenia kawałka domowego ciasta po Mszy św. nie brakuje.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.