Ćwiczenia Dowódczo – Sztabowe w Komendzie Powiatowej Policji w Sierpcu

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu doszło do pożaru i zadymienia w jednej z kondygnacji budynku. Z uwagi na realne zagrożenie pożarem z budynku ewakuowano policjantów oraz pracowników cywilnych. Na miejsce natychmiast przyjechała straż pożarna, która ugasiła zarzewie ognia. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

Sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej to ważne zadanie każdego właściciela budynku, a obowiązek przeprowadzenia ćwiczeń w tym zakresie wynika z regulacji prawnych.

W czwartek 5 października takie ćwiczenia pod nazwą „Pożar 2023” odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w oparciu o scenariusz, według którego na parterze w północnej części budynku zajmowanego przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego doszło do pożaru. Po zajęciu części pomieszczenia przez ogień i uruchomieniu instalacji alarmowej z budynku ewakuowano policjantów oraz pracowników cywilnych. Zawiadomieni o pożarze strażacy po przyjeździe do komendy przystąpili do gaszenia pożaru oraz oddymiania pomieszczeń biurowych. Po około godzinnych działaniach budynek już był gotowy do dalszego użytkowania. Na szczęście podczas tego upozorowanego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie czy przyjęte w zakresie ochrony przeciwpożarowej rozwiązania się sprawdzają, jak również pozwoliły na sprawdzenie swoich umiejętności przez służby w sytuacjach zagrożenia, gdzie czas i skuteczność podejmowanych działań przez służby na istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom zagrożonym nietypową sytuacją. Podczas ćwiczeń funkcjonariusze sierpeckich służb poradzili sobie bardzo dobrze. Możemy być pewni, że w sytuacji kryzysowej na pewno nie zawiodą.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.