Ulice sprzątane na mokro

Od kwietnia specjalistyczne, ekologiczne samochody czyszczą płockie ulice na mokro. Tak będzie do końca października.

Sprzątanie jezdni jest zarówno kwestią estetyki miasta, jak i bezpieczeństwa kierowców, bo zalegające na ulicach kurz i inne zanieczyszczenia mogą stanowić zagrożenie. Szczególne znaczenie ma to jesienią, gdy opadające na jezdnię mokre liście mogą stwarzać ryzyko poślizgu. To także ważne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców. Zamiatanie z użyciem wody poprawia jakość powietrza. Znacząco redukuje zanieczyszczenia pod względem ich ilości i składu fizykochemicznego. Zmniejsza się stężenie pyłów PM 10. A czyste miasto to również bardziej przyjazna przestrzeń do życia.

Do sprzątania ulic na mokro wykorzystujemy sprzęt najnowszej generacji. Jest wyposażony w specjalne filtry i system usuwający zanieczyszczania z zamiatanych i zmywanych ulic. Prace odbywają się nocami, aby ograniczyć uciążliwości dla uczestników ruchu drogowego.

Działaniem objęte jest łącznie ok. 161 km ulic miesięcznie na 12 trasach w obszarze zabudowanym. Łącznie przez siedem miesięcy (kwiecień – październik) oczyścimy ponad tysiąc kilometrów płockich ulic.

Całkowity koszt zadania wynosi 351 655,83 zł. Znaczną część tej kwoty – 200 000 zł – pozyskaliśmy z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza”. Z budżetu miasta dołożyliśmy 151.655,83 zł.

Zadanie pn. „Mazowsze dla czystego powietrza 2023” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.