Uczniowie z Bulkowa z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku

W miniony wtorek Komendę Miejską Policji w Płocku odwiedziły dzieci klas III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. Dzieci zwiedziły płocką komendę, mogły wsiąść do radiowozu, zobaczyć wyposażenie policjantów do codziennej służby oraz poznać pracę policjanta.

Policjanci oraz pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Płocku bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z dziećmi w każdym wieku. Równie chętnie przyjmują swoich gości w budynku komendy aby pokazać z bliska gdzie i w jaki sposób pracują.

W miniony wtorek (24.10) Komendę Miejską Policji w Płocku odwiedziły dzieci klas III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bulkowie. Zwiedzanie komendy to dla naszych gości niezwykła przygoda i niecodzienna okazja aby zobaczyć jak wygląda budynek od środka.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się jak wygląda praca w komendzie, mogły przymierzyć sprzęt, obejrzeć radiowozy wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie. Funkcjonariusze przybliżyli uczniom zawód policjanta oraz oprowadzili po najciekawszych zakątkach komendy.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział m.in na czym polega jego praca oraz jakie rodzaje śladów mozna zabezpieczyć na miejscu zdarzenia. Wśród naszych gości nie brakowało tych, którzy w przyszłości planują zostać policjantem.

sierż.szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.