Debata społeczna z mieszkańcami powiatu sierpeckiego

Społeczny głos w policyjnej służbie jest niezwykle ważny. Stąd też debata społeczna z udziałem przedstawicieli różnych instytucji oraz mieszkańców powiatu sierpeckiego. Podczas spotkania poruszano tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.

Realizując jedno z priorytetowych zadań naszej formacji, jakim jest zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną, sierpeccy policjanci spotkali się w miniony wtorek (24.10) z mieszkańcami i samorządowcami miasta i powiatu sierpeckiego na debacie poświęconej bezpieczeństwu seniorów, gdzie tematem wiodącym były oszustwa.

Celem spotkania było również zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję lub inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy wskazywali mundurowym miejsca zagrożone w swoich lokalnych społecznościach.

Dokładnie omówiono bardzo ważne zagadnienie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wyjaśnili, że można wskazać na niej m.in. informacje o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie ale również uwzględnione zostały w niej informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym, wypadkach drogowych i niebezpiecznych miejscach. Podkreślono, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala policji podnosić poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja związana z wnioskami, uwagami seniorów i propozycjami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w konkretnych obszarach. Uczestnicy debaty poruszali głównie sprawy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym – m.in. mówili o braku chodnika na jednej z ulic, braku ścieżek rowerowych, czasowej zmiany organizacji ruchu przy ul. Wojska Polskiego w Sierpcu. Pytano m.in.: o interpretację wybranych przepisów drogowych oraz infrastrukturę drogową.

Na zakończenie debaty uczestnicy wypełnili ankietę podsumowującą przedsięwzięcie.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.