Tymczasowy areszt dla 50-latka za zaatakowanie żony nożem

Policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu zaatakował nożem 37-latkę. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w trakcie kłótni ze swoją żoną zadał jej kilka ciosów nożem. Pokrzywdzona z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Zatrzymany mieszkaniec powiatu sierpeckiego trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 50-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

W miniony piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie powiatu sierpeckiego. Zajmujący się tym zdarzeniem funkcjonariusze ustalili, że 50-letni mężczyzna podczas kłótni z 37-latką zaatakował ją i dwukrotnie ranił nożem. Pokrzywdzona uciekła do sąsiadki, gdzie oczekiwał na pomoc. Funkcjonariusze na miejscu przestępstwa zatrzymali podejrzewanego 50-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego, którego doprowadzili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że mężczyzna w chwili zatrzymania miał prawie 2 promila alkoholu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 50-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Dzisiaj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.