Trzech nietrzeźwych zatrzymanych jednej doby

Tylko minionej doby płoccy policjanci udaremnili dalszą jazdę trzem kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Każdej doby na drogach naszego miasta i powiatu mundurowi kontrolują stan trzeźwości kierujących. Jest to priorytetowe zadanie funkcjonariuszy policji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Tylko ostatniej doby, na drogach powiatu płockiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy kierowca został zatrzymany około godz. 8:10 w Płocku był to 36 – latek który kierował citroenem. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miał ponad 0,7 promila.

Kolejny pijany kierowca mieszkaniec powiatu płockiego „wpadł w ręce” policjantów około godz. 15:40 na terenie gminy Gąbin 47 -latek jechał motorowerem, mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Również na terenie gminy Gąbin około godz. 21:30 zatrzymany został 51- letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego kierował subaru, mając w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Wszyscy bezmyślni kierowcy niebawem odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.