Trasa zimowego zwiedzania w płockim ZOO

Zastanawiacie się czasem, czy ZOO jest otwarte dla zwiedzających zimą? Oczywiście! Płocki ogród zoologiczny można zwiedzać przez cały rok – wszak wśród zwierząt egzotycznych znajdują się też i te z chłodniejszych rejonów naszej planety. Gdy tylko temperatura spada, stają się one aktywniejsze i chętniej prezentują się publiczności. By zainspirować Was do zimowych spacerów, przedstawiamy Trasę zimowego zwiedzania, podpowiadając, jakie zwierzęta macie możliwość obejrzeć w pełnej krasie.

Podczas odwiedzin o tej porze roku na pewno zobaczycie: żurawie mandżurskie, orłany, pantery śnieżne, tygrysy syberyjskie, makaki japońskie, foki pospolite, pandy małe czy renifery fińskie. Ale wiele zwierząt, których wcale nie kojarzymy z zimą, też może Was zaskoczyć harcami na śniegu!

By ułatwić poruszanie się w trakcie samodzielnego spaceru, w kasie każdy otrzymuje specjalną MAPKĘ naszej trasy, a wybiegi posiadają dodatkowe oznaczenia. Podczas zimowego zwiedzania nie zapominajcie zajrzeć także do Pawilonów Tamaryn i Marmozet, Ptaków Tropikalnych oraz Akwarium i Herpetarium.

Lodowisko na Starym Rynku w Płocku
Stary Rynek w Płocku stał się miejscem pełnym śmiechu, radości i muzycznych dźwięków, ponieważ otworzyliśmy nasze lodowisko! To doskonała okazja dla mieszkańców i odwiedzających, aby cieszyć się zimową atmosferą na świeżym powietrzu.

Obiekt jest dostępny codziennie w różnych godzinach, aby zaspokoić różne harmonogramy życia. Sprawdź, kiedy możesz nas odwiedzić:
• Poniedziałek, środa, piątek: 9:00-21:00
• Wtorek, czwartek: 8:00-21:00
• Sobota, niedziela: 10:00-21:00
Wejścia są możliwe o pełnej godzinie, z ostatnim wejściem o 20.00. Planowana przerwa techniczna na renowację lodu odbywa się między 14:00 a 15:00, aby zapewnić najlepszą jakość lodu przez cały dzień.

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem otwarcia lodowiska, aby wybrać dogodny termin i cieszyć się zimową frajdą na lodzie w Płocku. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym łyżwiarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z lodem, nasze lodowisko czeka na Ciebie!

tekst: UM Płock

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.