Translatory dla płockich służb

Do służb mundurowych z Płocka trafiły translatory zakupione przez PKN Orlen. Zainaugurowano też kampanię profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania mowie nienawiści.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku z udziałem przedstawicieli mediów odbyło się spotkanie, w trakcie którego do przedstawicieli służb mundurowych z Płocka trafiły translatory. Takie dodatkowe wyposażenie służb wynika z coraz większej ilości obcokrajowców, którzy zatrudnieni są przy budowie Olefiny III, a przebywają na terenie miasta i powiatu płockiego. Urządzenia z rąk Damiana Olewnika – Dyrektora Biura Intensyfikacji Produkcji Olefin PKN Orlen oraz Jakuba Zgorzelskiego- Koordynatora Hyundai Engineering Poland otrzymała Policja, Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, Straż Miejska w Płocku, Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen. W sumie do służb mundurowych trafi ponad 160 sztuk elektronicznych tłumaczy, które będą wykorzystywane w czasie interwencji z obcokrajowcami. Urządzenia mają możliwość tłumaczenia głosowego i tekstowego w 70 językach. Podziękowania za przekazane urządzenia i sposób ich wykorzystania w służbie przedstawił Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp. Robert Nowakowski.

Jak będą one wykorzystywane, można było zobaczyć w czasie zaaranżowanej sceny rozmowy z jednym z pracowników zatrudnionych przy budowie instlacji Olefiny III.

Podinsp. Agnieszka Guza p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zainaugurowała kampanię profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania mowie nienawiści pn. „Szacunek nie ma koloru”. Zaprezentowano również plakaty oraz zakładki do książek, które w najbliższym czasie mają trafić do uczniów szkół średnich i wyższych z terenu Płocka i powiatu płockiego. Autorką materiałów, które wykorzystywane będą w ramach kampanii była Izabela Jasiczak, a wyprodukowane zostały dzięki wsparciu PKN Orlen.

Uczestnicy spotkania zostali również zaproszeni do jednej z płockich szkół, gdzie będą mogli za kilka dni przekonać się, jak wygląda przykładowa lekcja prowadzona przez płockich policjantów, w trakcie której poruszane będą zagadnienia dotyczące tolerancji oraz przeciwdziałania mowie nienawiści.

Zespół Prasowy KWP

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.