Tłumy podczas Nocy Muzeów w płockiej komendzie

13 maja wieczorem rozpoczęło się spotkanie z mieszkańcami Płocka w ramach Nocy Muzeów, zorganizowanej na terenie Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Osoby, które przyszły na o spotkanie mogły zapoznać się z codzienną służbą w policji oraz poznać historię płockiej komendy.

Pierwsi uczestnicy zjawili się w punkcie recepcyjnym KMP w Płocku przed godz. 19. Wchodzili na teren komendy w grupach liczących około 30 osób. W trakcie oczekiwania na wejście do budynku goście mogli się zapoznać z charakterem służby w Policji i uzyskać informacje o naborze. Dzielnicowi wykorzystali kontakt z mieszkańcami, promując program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Odpowiadali na liczne pytania mieszkańców miasta.

Spacer po komendzie rozpoczęto od pomieszczeń, które na co dzień zajmują technicy kryminalistyczni. Tam zwiedzający zapoznali się z sprzętem oraz dowiedzieli się, jak policjanci zabezpieczają ślady i pracują z dowodami rzeczowym. Następnie uczestnicy mogli obejrzeć wystawę upamiętniającą policjantów z terenu powiatu płockiego z czasów Policji Państwowej oraz wysłuchać historii munduru policyjnego z tamtego okresu. Kolejnym punktem było spotkanie z przedstawicielem IPA, który przedstawił działalność stowarzyszenia i opowiedział uczestnikom o międzynarodowej współpracy Policji.

W dalszej części zwiedzania zaprezentowano radiowozy oraz motocykle wykorzystywane podczas codziennej służby policjantów. Każdy z uczestników Nocy Muzeów mógł wsiąść do radiowozu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przeprowadzony został również pokaz tresury psa służbowego, który wzbudził wśród zwiedzających duże zainteresowanie i zrodził wiele pytań, na temat wykorzystania psiego funkcjonariusza w codziennej służbie.

Ostatnim etapem zwiedzania był pobyt na policyjnej strzelnicy. Tam funkcjonariusze prezentowali różne rodzaje broni, będące na wyposażeniu policjantów oraz elementy sprzętu policyjnego. Komendę odwiedziło ponad 700 osób ostatnia grupa opuściła płocką komendę chwilę przed godziną pierwszą.

Bardzo dziękujemy za przyjście i zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w płockiej komendzie.

Autor: podkom. Dariusz Mroczkowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.