Nowa karetka dla noworodków już w Płocku

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku trafiła profesjonalna karetka neonatologiczna. Jej zakup sfinansował samorząd Mazowsza. Taki ambulans to bezpieczny transport, a także szybsze dotarcie z pomocą do małych pacjentów.

Koszt pojazdu razem z wyposażeniem to 1,2 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu Mazowsza. W przekazaniu ambulansu udział wzięli marszałek Adam Struzik oraz wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński.

Nowy ambulans zastąpi wysłużoną płocką „N-kę”. Zakupiony pojazd to Mercedens-Benz Sprinter z automatyczną skrzynię biegów, transporter elektryczny kompatybilny z platformą i inkubatorem. Karetka posiada pneumatyczne zawieszenie amortyzujące drgania w przedziale medycznym. Spełnia wymogi normy emisji spalin EURO VI.

Karetka wyposażona jest w nowoczesny inkubator transportowy, respirator noworodkowy posiadający funkcję mechanicznej wentylacji oraz nieinwazyjnego wspomagania oddychania. W ambulansie znajduje się również nowoczesny aparat do terapii tlenkiem azotu, który zapewnia dokładne i stabilne podawanie tlenku azotu, pompy infuzyjne oraz monitor funkcji życiowych noworodka. Inkubator wyposażony jest także w system pochłaniający wibracje podczas transportu noworodka.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.