Strażnicy miejscy wyposażeni zostali w terminale płatnicze

Płocka Straż Miejska została wyposażona w 50 terminali płatniczych, dzięki czemu mandaty można opłacać na miejscu, bezgotówkowo. Urządzenia do jednostki dostarczone zostały w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. Transakcje realizowane są bez żadnych dodatkowych opłat.

Wdrożenie systemu obyło się bez komplikacji i coraz więcej mandatów opłacanych jest w ten właśnie sposób. Płaci się mandat tak, jakby robi się zakupy w sklepie płacąc kartą płatniczą. Jest to możliwość uregulowania mandatu od razu u strażnika miejskiego. Potwierdzenie zapłaty otrzymuje się w formie elektronicznej na numer telefonu lub na e-maila. Opłat można dokonywać także telefonem, jeżeli jest w nim wczytana karta płatnicza.

To, że mamy terminale nie wyklucza dotychczasowych możliwości. Osoby, które z jakiegoś powodu nie zdecydują się na płatność na miejscu, otrzymują mandat kredytowy. Jest to tradycyjna forma mandatu, który należy opłacić w ciągu 7 dni, na poczcie, w banku czy przez Internet. Ta forma mandatu nadal jest dostępna dla wszystkich kierowców. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru najbardziej odpowiedniej dla siebie formy płatności.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.