Spotkanie strażaków i leśników w sprawie ochrony przeciwpożarowej w lasach

We wtorek (14.03) w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku odbyło się spotkanie przedstawicieli Nadleśnictw oraz przedstawiciela Starostwa Płockiego sprawującego nadzór na gospodarką leśną w lasach prywatnych. Podczas spotkania Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. bryg. Adam Dobrosielski przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił sytuację pożarową za ubiegłe lata.

Podczas spotkania omówiono współdziałanie Nadleśnictw ze Strażami Pożarnymi z terenu powiatu płockiego oraz poruszono tematy związane z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, która to nakłada na Nadleśnictwa nowe obowiązki dot. ochrony przeciwpożarowej w lasach.

Uczestnicy spotkania uszczegółowili zasady współpracy pomiędzy Komendą Miejską PSP w Płocku a Nadleśnictwami: Płock, Łąck, Gostynin w zakresie zapobiegania i zwalczania pożarów na obszarach leśnych oraz wymienili się swoimi doświadczeniami. Każdy z przedstawicieli omówił warunki, jakie sprzyjają pożarom, usytuowanie, ilość i jakość dróg przeciwpożarowych, punkty czerpania wody oraz pozostałe czynniki, które mają wpływ na sytuację pożarową.

W spotkaniu uczestniczyli:
– komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Płocku st. bryg. Adam Dobrosielski,
– zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Płock, Marek Włoczkowski,
– nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin, Jacek Liziniewicz,
– nadleśniczy Nadleśnictwa Łąck, Lucjan Żukowski,
– przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Płocku, Bartosz Pasikowski,
– kadra dowódcza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Opracowanie: mł. bryg. Albert Lejman KM PSP w Płocku.
Zdjęcia: st. kpt. Arkadiusz Kostrzewski KM PSP w Płocku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.