Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z ruchu

Prawie promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów miał 67-letni mężczyzna, który został zatrzymany w Młotkowie. Miał pecha, bo jechał za nim dzielnicowy z Posterunku Policji w Zawidzu.

Dzielnicowy w Posterunku Policji w Zawidzu patrolował rejon służbowy. Jego uwagę zwrócił kierujący motorowerem, który miał niesprawne oświetlenie. Policjant zatrzymał motorowerzystę do kontroli drogowej. Już w trakcie rozmowy policjant poczuł od 67-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego alkohol. Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego wykonał badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wykazał, że nieodpowiedziany mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Jednak to nie był koniec problemów 67-latka , po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się że posiada on aż dwa dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz zachowanie mieszkańca powiatu sierpeckiego oceni sąd, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Asp. Katarzyna Krukowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.