Śliska nawierzchnia bezlitosna dla kierujących

O tym, że trudne warunki na drogach nie wybaczają nawet najmniejszego błędu kierowcy, przekonali się uczestnicy zdarzeń drogowych, do których doszło dziś rano na terenie powiatu płockiego. Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność!

Ujemna temperatura oraz zamarzające opady sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Dziś rano na terenie miasta i powiatu płockiego doszło już do kilku zdarzeń drogowych.

W Płocku na ul. Bielskiej 32-letni kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w sygnalizator świetlny. W Ciućkowie (gm.Wyszkogród) 33-letni kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przystanek, na którym nieszczęście nikogo w tym czasie nie było.

W Łącku szynobus uderzył w 71-letniego kierującego citroenem, który nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. W wyniku poniesionych obrażeń senior trafił do szpitala. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.

We wszystkich przypadkach, kierujący nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracili panowanie nad pojazdem i doprowadzili do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą!

sierż. szt. Monika Jakubowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.