Rusza budowa ulicy Zbożowej w Płocku

Umowę na zbudowanie brakującego fragmentu ul. Zbożowej w Płocku podpisano z wybranym w przetargu wykonawcą w ostatni wtorek 7 lutego. Na zrealizowanie tej inwestycji wykonawca ma pięć miesięcy.

Brakujący odcinek liczy sobie nieco ponad 240 metrów długości. Projekt zakłada wykonanie w tym miejscu w pierwszej kolejności odwodnienia. Jeden fragment drogi (o długości ponad 60 metrów) zostanie odwodniony przy pomocy wpustów, które zbiorą wodę do istniejącej już w tym rejonie kanalizacji deszczowej. Pozostała część ulicy będzie miała rów odwadniający.

Następnie drogowcy wykonają jezdnię o szerokości sześciu metrów (po dwa standardowe pasy) oraz chodnik o szerokości od 1,5 do 2 metrów. Wzdłuż ulicy powstanie również asfaltowa droga rowerowa.
Zainstalowane zostanie nowe oświetlenie oraz zbudowany kanał technologiczny na różnego rodzaju instalacje. Budową tego odcinka ul. Zbożowej połączy się Podolszyce Północ ze wschodnim pasem obwodnicy miasta. Koszt tej inwestycji sięgnie prawie 1,3 mln zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.