Przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej w Solcu

Dzień 5 grudnia 2023r. zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Solcu, jako jeden z najważniejszych oraz wyjątkowych. W tym dniu nastąpiło przekazanie sztandaru Szkole Podstawowej. Podczas tej wyjątkowej uroczystości powiat gostyniński reprezentował starosta Arkadiusz Boruszewski. Obchody rozpoczęła msza Święta w Kościele pw. Św. Wojciecha celebrowana przez księdza Sławomira Buńkowskiego, który poświęcił sztandar oraz odprawił uroczystą mszę. Następnie zaproszone delegacje oraz goście w asyście pocztów sztandarowych przeszły do Szkoły Podstawowej, gdzie odbyły się dalsze obchody.

Pani dyrektor Bogusława Filińska serdecznie przywitała gości w murach szkoły i podziękowała za przybycie oraz poprosiła o okolicznościowe wpisy w „Księdze Pamiątkowej” Szkoły Podstawowej w Solcu. W trakcie obchodów nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru społeczności szkolnej. Następnie zapraszano przybyłych gości, przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół Gminy Gostynin, przedstawicieli KGW do okolicznościowych przemówień. Przyjęcie sztandaru przez Szkolę jest zawsze czasem szczególnym oraz wyjątkowym. W dawnej Polsce sztandary były symbolem Ojczyzny i walki o jej niepodległość. Wczorajsza uroczystość była dla całej społeczności szkoły w Solcu wyrazem umiłowania małej Ojczyzny i rzetelnej pracy, a także wyrazem szacunku dla Patrona Szkoły Władysława Stanisława Reymonta.

Uroczystości zakończył występ dzieci ze Szkoły w Solcu, który oczarował przybyłych gości. Młodzież zaprezentowała pogram ze scenkami rodzajowymi z powieści „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta oraz pieśni i tańce ludowe. Goście nagrodzili występy gromkimi brawami.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.