Powiatowo-gminne ćwiczenie obronne ,,GOSTYNIN 2023”

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie uczestniczyli w powiatowo-gminnych kompleksowych ćwiczeniach obronnych „GOSTYNIN 2023”.

Założeniem ćwiczenia było doskonalenie współdziałania w wykonywaniu zadań obronnych przez kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz jednostek organizacyjnych powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego oraz jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Powiatu Gostynińskiego. Celem było również doskonalenie i weryfikowanie procedur postępowania wyżej wymienionych organów i kierowników w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

W dniu 6 października br., odbyły się ćwiczenia praktyczne, w których uczestniczyli strażacy Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym oraz służby Policji, Pogotowia Ratunkowego i pracownicy Urzędu Gminy Szczawin Kościelny.

Opracowanie: st.bryg. Andrzej Ledzion
Zdjęcia: Powiat Gostyniński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.