Powiat Płocki po raz kolejny wspiera Ochotnicze Straże Pożarne

W piątek 21 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyło się uroczyste podpisanie umów z czterema gminami powiatu płockiego na przekazanie środków finansowych z przeznaczeniem na wydatki bieżące, tj. związane z prowadzeniem działań ratowniczych, na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadułkach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionkach.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku Małgorzata Struzik, Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski, Skarbnik Gminy Radzanowo Monika Janina Krysiak, Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk, Skarbnik Gminy Bulkowo Mariola Rzymkowska, Wójt Gminy Brudzeń Duży Andrzej Dwojnych, Skarbnik Gminy Brudzeń Duży Teresa Dądalska oraz Wójt Gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński i Skarbnik Gminy Stara Biała Joanna Turalska.

W spotkaniu uczestniczyli również druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych objętych dofinansowaniem.

Powiat Płocki wspiera Ochotnicze Straże Pożarne od lat, przekazując środki finansowe na ich bieżącą działalność, której celem jest m.in.: zapobieganie pożarom oraz współdziałanie w tym zakresie z Państwową Strażą Pożarną, organami samorządowymi i innymi podmiotami, udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, zagrożeń ekologicznych związanych z ochroną środowiska oraz innych klęsk i zdarzeń, informowanie ludności o istniejących zagrożeniach pożarowych i ekologicznych oraz sposobach ochrony przed nimi, a także wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych na terenie swojego działania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.